:: Rafał Fedaczyński ::

PATRONAT:

A A A

Tworzyć historię poprzez spełnianie marzeń

Już jako dziecko chciałem być sportowcem na najwyższym poziomie. Chciałem rywalizować i wygrywać. Poświęcałem  i nadal poświęcam mnóstwo czasu na pracę nad sobą, rozwijam się nie tylko zawodowo. Po głębokim zastanowieniu stwierdzam, że to upór i twardy charakter doprowadził mnie tam, gdzie teraz jestem. Porażki są dla mnie nawozem sukcesu, a kłody rzucane mi pod nogi traktuję jako schody do wejścia na szczyt. Jak to powiedział kilka dni temu Romek Magdziarczyk widząc wspólne zdjęcie z treningu mojego, Kuby Jelonka i Artura Brzozowskiego - „Niezniszczalni”.  Zgadzam się z nim całkowicie.

Dlaczego o tym pisze?
W tym roku mija 100 lat działalności PZLA. Chód sportowy jest jedną z wielu konkurencji, która jest pod auspicjami  PZLA. Z tej okazji wydano publikację, która wskazuję 10-tkę najlepszych sportowców we wszystkich konkurencjach w latach 1919-2018. W chodzie sportowym na dystansie 50 km lokuję się w tej zaszczytnej 10 - tce.
Oczywiście na czele  dystansu 50 km nadal znajduje się nasz czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Moja skromna osoba zajmuje dziesiąte miejsce w tym zestawieniu. 
Jestem niezwykle dumny z tego osiągnięcia, gdyż przez lata Polska miała i nadal ma bardzo utytułowanych chodziarzy. Znaleźć się w tak zacnym gronie to wielkie wyróżnienie i zaszczyt.
Przede mną kolejny sezon. Sezon olimpijski.  Jestem w pełnym treningu. Eliminacje na Igrzyska Olimpijskie do Tokio kończą się 30 maja 2020 r. Mam zamiar na nie pojechać. Byłyby to moje czwarte Igrzyska Olimpijskie. O wyjazd na nie będę walczył do końca. A jak znajdę się w reprezentacji olimpijskiej na trasie olimpijskiej zostawię sercę, by walczyć o najwyższą lokatę.

Tak właśnie tworzy się historię - uporem, charakterem. Chciałbym w tym miejscu podziękować moim trenerom: Małgorzacie Muzyczuk, Markowi Ambrożemu Kitlińskiemu, Krzysztofowi Kisielowi oraz Stanisławowi Marmurowi. Do tego wyróżnienia oni również dołożyli swoją cegiełkę.

Tymczasem trzymajcie za mnie kciuki.
Niezniszczalny Rafał

 

CHÓD SPORTOWY .

1. Robert Korzeniowski

2. Grzegorz Sudoł

3. Jan Ornoch

4. Tomasz Lipiec

5. Bohdan Bułakowski

6. Roman Magdziarczyk

7. Rafał Augustyn

8. Łukasz Nowak

9. Stanisław Rola

10. Rafał Fedaczyński