:: Rafał Fedaczyński ::

PATRONAT:

A A A

NEWS

 • Autor zdjęcia: Karolina Pajda- Kołodziej

  Boże Narodzenie z widokiem na Australię

  Boże Narodzenie to czas rodzinny. Refleksji i zastanowienia się nad minionym rokiem.
  Życzę Wam – zdrowia i abyście umieli cieszyć się z małych rzeczy.

  Przede mną czas przygotowań świątecznych, ubierania choinki i jedzenia sernika.

  A zaraz po tym, na początku stycznia 2018 roku wyjeżdżam do gorącej Australii, gdzie mam ciężki półtoramiesięczny obóz sportowy zakończony zawodami.

  Pozdrawiam, Rafał


 • Sezon 2017/2018 rozpoczęty

  Kolejne lata mijają. A ja rozpoczynam kolejny sezon treningowy.

  Wrzesień poświęciłem na odpoczynek i regenerację organizmu. Rozpocząłem  już przygotowania do nowego sezonu.
  Wprowadzenie zawsze jest ciężkie. Już od 10 listopada zaczynam zgrupowanie kadry narodowej w Zakopanem, gdzie będę pracował nad ogólną wytrzymałością, sprawnością i sporo na siłowni.
  W tym sezonu skupiam się na II Drużynowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w maju w Chinach.
  Więcej..

 • Brązowy sezon 2017

  Kolejny sezon za mną. Śmiem twierdzić, że im jestem starszy tym bardziej efektywny.
  Rozpocznę od startu w lutym na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansie 5000 m, które odbyły się w Toruniu. Zająłem III miejsce. Kolejny ważny start miałem w marcu na Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansie 50 km w Dudincach, gdzie zająłem również III miejsce z czasem 3:48:56, uzyskując jednocześnie minimum na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Londynie.
  Zawody w Zaniemyślu w kwietniu przyniosły mi tytuł Mistrza Polski Weteranów na dystansie 20 km.
  Mistrzostwa Polski Seniorów na dystansie 20 km w Nowej Dębie również były w kolorze brąz. Wynik 1:24:11 nie był zachwycający, ale i zawody nie były dla mnie priorytetowe.
  A sierpniowe Mistrzostwach Świata w Londynie na dystansie 50 km ukończyłem na swoim poziomie. Miejsce 22 – może i dalekie, ale z dobrym wynikiem 3:52:11.Do mistrza świata Yohanna Diniza brakuje mi jeszcze dużo. Aby osiągać jeszcze lepsze wyniki musze zmienić system treningowy kolejny raz. Świat idzie do przodu, aby nie pozostać w tyle trzeba pozostawać na bieżąco z systemem treningowym.
  Czy sezon był udany? Sezon był bardzo udany. 3 brązowe medale na Mistrzostwach Polski Seniorów, jeden złoty na Mistrzostwach Polski Weteranów i 22 miejsce na Mistrzostwach Świata.
  Ogromne podziękowania należą się mojemu klubowi AZS UMCS Lublin oraz miastu Lublin, które mnie wspiera i motywuje do dalszej pracy.

  Więcej...

 • czytaj dalej ...